Czy kupno książki 8-latkowi na święta to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że w pewnym wieku dzieci bardziej niż książkami interesują się zabawkami. Okazuje się jednak, że kupno wartościowego tytułu może być dużo lepszym pomysłem niż się wydaje. Prezent dla 8 latka (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/prezenty-dla-dzieci-6-8-lat) w formie książki zostaje z dzieckiem znacznie dłużej niż pluszak lub klocki. Wiele zależy tu od odpowiedniego doboru lektury. Które książki mogą szczególnie przypaść do gustu 8-letniemu dziecku?

Książki do wspólnego czytania

Święta to specyficzny okres w roku, gdzie ma się sporo czasu na czytanie. W takich momentach warto spędzić wieczory razem, wspólnie przeglądając ulubiony tytuł. Warto dobierać książki ze sporą dozą humoru, co będzie świetną okazją do pośmiania się. W przypadku wspólnego czytania można postawić na ambitniejsze lektury w rodzaju “Małego Księcia”. Rodzic może wytłumaczyć dziecku niektóre sceny, co jest dodatkową okazją do wspólnych rozmów. Podczas czytania można spytać dziecko o interpretację różnych sytuacji w książce. Dzięki temu prezent dla 8 latka pomoże rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Książki świąteczne

Dzieci uwielbiają święta oraz wszelkie tradycje, jakie się z nimi wiążą. Ta tematyka jest szeroko obecna w książkach dla dzieci. Uwielbiają one wszelkie historie o Mikołaju, reniferach czy odległej Laponii. W przypadku religijnych rodzin można postawić na historie o szopce betlejemskiej. Ciekawe są książki tłumaczące różne tradycje świąteczne. Zawierają one mnóstwo przepisów świątecznych, które można przygotować wspólnie z dzieckiem. Mogą to być ciasteczka lub proste sałatki.

Zainteresowania dziecka

Dzieci w wieku 8 lat już zaczynają się interesować wieloma rzeczami. Mogą to być samochody lub opiekowanie się zwierzętami. Nie brakuje różnych poradników, które nauczą dziecko paru wartościowych umiejętności. To świetny moment, żeby zainteresować dziecko dinozaurami lub kosmosem. Książki mogą też nawiązywać do ulubionych kreskówek lub gier komputerowych dziecka. Istnieją także książki, które mogą pomóc mu w szkole. Muszą to być jednak podręczniki, które oprócz samej nauki zapewniają także zabawę.